Këngëtaren Linda Halimi, e cila po jeton në Amerikë me synim futjen në tregun muzikor amerikan, si duket po e pret diçka e madhe.

Ka qenë vetë këngëtarja, që përmes rrjeteve sociale ka treguar se është duke u përgatitur për një ditë të veçantë për të, por duke mos dhënë detaje se për çfarë bëhet fjalë, transmeton Telegrafi.

“Dhe kështu bëj training nën këtë lloj presioni 6 ditë në javë, duke u përgatitur për ditën e madhe që po vjen, edhe 6 javë”, ka shkruar Linda sipër një videoje ku shihet duke u trajnuar.

Nuk dihet nëse bëhet fjalë për ndonjë hap në karrierën e artistes shqiptare në industrinë më të madhe të muzikës, apo në jetën personale, sepse Linda ditëve të fundit ka publikuar disa fotografi ku shihet së bashku me ish të fejuarin e saj reperin amerikan Big D dhe si duket gjërat mes tyre janë rregulluar.

Kujtojmë se para disa javëve Linda Halimi bëri deputimin e saj në Amerikë më këngën “Cold World”, të cilën e solli të realizuar edhe me videoklip. /Telegrafi/