Një video e publikuar në rrjetin social Twitter, tregon si duket momentin kur goditet një aeroplan rus nga forcat ukrainase.

Në këto pamje helikopteri si duket goditet nga distanca, e fillon të marrë kahje të lëkundur, transmeton Telegrafi.

Më 1 tetor, forcat ukrainase kanë hyrë në qytetin e Lymanit që gjendet në rajonin e Donetskut, dhe të nesërmen e pastruan plotësisht qytetin nga ushtria ruse.

Çlirimi i qytetit të Lymanit vjen derisa presidenti rus Vladimir Putin shpalli aneksimin e katër rajoneve ukrainase, vendim që u dënua nga vendet e Perëndimit. /Telegrafi/