0Shares

Kryetari i Komunës së Deçanit, Rasim Selmanaj, ka dënuar aktin e thyerjes së xhamave të zyrave të PDK-së në Deçan, duke e quajtur këtë si akt të papranueshëm. Më poshtë është postimi i plotë i Selmanajt:

“Në komunën e Deçanit ka një funksionim të vërtetë të demokracisë dhe në këtë frymë, raportet me të gjitha partitë politike i kemi shumë të mira, e në këtë mes ne kemi raporte shumë korrekte edhe me degën e PDK-së në Deçan, dhe ky akt, nga kushdo që është bëre, është i papranueshëm e qëllimkeq dhe për synim ka futjen e përçarjeve në mes të partive politike duke provuar me kriju imazh të keq në Komunën tonë”, ka thënë ai.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)