0Shares

Trajneri i Borussia Dortmundit, Jurgen Klopp, ka bërë të ditur se ai nuk e ka ndërmend të largohet nga klubi edhe nëse atë e kërkon Real Madridi apo Chelsea.

“Kam kontratë deri në vitin 2016. Kam thënë 20 herë se definitivisht do të qëndroj këtu deri në vitin 2016. Të gjithë mendojnë se unë them kështu por nëse më kërkon Chelsea apo Real Madridi, unë do të largohesha. Këtë un nuk mund ta ndërroj, por do ta shihni”.

“Isha trajner i Mainzit për shtatë vite para se të vija në Dortmund. Çdo vit kam mundur të kalojë në ndonjë klub të Bundesligas por unë thash: ‘Jo, unë kam kontratë, do të qëndroj këtu’. Më pëlqen puna që po bëj këtu në Dortmund. Është klub i madh, qytet i madh dhe gjithçka është në rregull”, ka thënë Klopp./Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)