Klodian Duro ka debutuar në Superligën e Kosovës si trajner në barazimin pa gola që Feronikeli e mori ndaj Trepçës ’89.

Strategu i skuadrës nga Drenasi është shprehur mjaftë i lumtur me atë çfarë ka gjetur në futbollin kosovar.

“Jam shumë i kënaqur me atë që kam gjetur në futbollin kosovar. Ne sot kërkonim vetëm fitore që të kthenim atmosferën pozitive dhe besimin në skuadër. Jam shumë i kënaqur me shpirtin luftarak që tregoi skuadra”, ka thënë Duro për Art Sport.

Nuk ka fitues në takimin mes Trepçës ’89 dhe Feronikelit Nuk ka fitues në takimin mes Trepçës ’89 dhe Feronikelit

“Ne i patëm mundësitë tona për ta fituar ndeshjen dhe normalisht që krijuam edhe hapësira prapa, që kundërshtari i shfrytëzoi”.

“89-shi pati disa raste dhe meritojnë komplimente sepse për asnjë moment nuk u shpërbë dhe qëndroi shumë mirë taktikisht”.

“Unë e kam gjetur ekipin në gjendje shumë të mirë fizike. Sigurisht, do të punojmë që të përmirësohemi edhe më shumë”, përfundoi trajneri i Feronikelit. /Telegrafi/