Pamjet e filmuara nga ajri shfaqin momentin kur brigada e 54-të e mekanizuar e ushtrisë ukrainase, shihet duke shtënë mbi kamionin rus të mbushur me municion, si dhe një furgon të bardhë që transportonte raketa.

Reklama

Të dy mjetet ushtarake u shkatërruan plotësisht pas shpërthimit të fuqishëm dhe goditjes precize nga ana e ukrainasve, transmeton Telegrafi.

Madje rusët tentojnë ta largojnë kamionin e përfshirë nga zjarri nga shtëpia, brenda të cilës po qëndronin dhe e kishin shndërruar në strehë për ta.

Derisa kamioni po digjej shihej municioni që shpërthente, kurse nga furgoni i bardhë nuk mbetet pothuajse asgjë nga shpërthimi.

Videoja është filmuar me dron nga operatorët ukrainas që i përdorin për t’i vëzhguar lëvizjet e forcave armike. /Telegrafi/

Reklama