0Shares

Ministrja e Integrimeve Evropiane, Vlora Çitaku ka qenë mjaftë aktive dy ditët e fundit në rrjetet sociale, duke postuar qëndrime dhe informacione nga dialogu Prishtinë-Beograd.

Madje, disa prej miqve të saj virtualë e “emëruan” atë zëdhënëse të vetme të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë.

Ky aktivitet u mbulua në gjitha mediat kosovare dhe atyre serbe. Duke parë këtë, Ministrja e Integrimeve para pak çastesh ka “cicëruar” në Twitter në gjuhën serbe.

“Nadam se da ce biti sporazuma! To je najbolje sa Kosovo i za Serbiju”, ka shkruar ajo, që përkthyer në gjuhën shqipe i bie që “shpresoj se do të arrihet marrëveshja. Kjo është në të mirë të Kosovës por edhe të Serbisë”, transmeton Express. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)