0Shares

Dy shqiptarë janë dënuar me 10 vjet burgim në Trento të Italisë, për trafik ndërkombëtar të drogës.

Të dënuarit nga Gjykata e Apelit në Trento janë dy shqiptarët e vënë në pranga gjatë operacionit të policisë italiane i koduar “Sherifi, transmeton Shekulli Online”.

Të dënuarit akuzohen për trafik ndërkombëtar të drogës, një pjesë e së cilës e transportonin nga Holanda, dhe një sasi tjetër nga Shqipëria dhe Kosova drejt Italisë.

Në total ngarkesa e sekuestruar ishte 150 kg heroinë dhe rreth 60 kg kokainë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)