0Shares

Si pasojë e disa shpërthimeve në Irak janë vrarë të paktën 17 persona, ndërsa janë plagosur mbi 50 të tjerë.

Gjashtë persona të vrarë dhe mbi 20 të plagosur janë raportuar afër një baze ushtarake në qytetin Taji, rreth 25 kilometra në veri të Bagdadit, raporton AFP.

Autoritetet thonë se një bombë në një treg të lagjes Shuala të kryeqytetit ka vrarë të paktën pesë njerëz dhe ka plagosur 12.

Ndërkaq, në qytetin Mahmudiyah, policia ka raportuar për pesë të vrarë dhe 14 të plagosur nga shpërthimi i makinës bombë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)