Interi dhe Atalanta kanë barazuar pa gola (0-0) në ndeshjen e vlefshme për javën e 31-të në Serie A.

Reklama

Nerazurrët nuk kanë arritur të vazhdojnë serinë e fitoreve, por janë mjaftuar me një pikë pasi kanë ruajtur distancën me ndjekësit.

Edhe pse nuk pati gola në këtë ndeshje, pati lojtarë që bënë paraqitje të mirë dhe u vlerësuar lartë.

Nuk ka fitues në Meazza, Interi dhe Atalanta luajnë baras Nuk ka fitues në Meazza, Interi dhe Atalanta luajnë baras

Lojtari më i vlerësuar i kësaj ndeshje ishte portieri i mysafirëve Pierluigi Gollini, i cili u notua me 7.5, ndërsa Radja Nainggolan pati notën më të vogël 6.2.

Për 90 minuta në këtë ndeshje luajti edhe mbrojtësi shqiptar, Berat Gjimshiti që pati një super paraqitje dhe u notua me 7.0.

Reklama

Inter:

Atalanta:

/Telegrafi/