0Shares

Mesfushori i Barcelonës, Andres Iniesta, do të dëshironte që të mbaronte karrierën te Barcelona, por ka pranuar se qëndrimi i tij në Camp Nou, varet nga cilësia e performancave në vitet në vijim.

Xavi, Carles Puyol, Lionel Messi dhe Victor Valdes kishin shprehur dëshirën kohë më parë për pensionim, ndërsa është tani edhe Andres Iniesta ai që e ka bërë të njëjtën gjë.

“Pensionimi këtu do të ishte i vecantë. Unë do ta dëshiroja shumë, është ëndrra ime. Për momentin ne nuk po flasim për një rinovim kontrate, por unë nuk kuptoj pse do të ishte e vështirë”.

“Kur klubi të dëshiron dhe ju dëshironi të jeni këtu, nuk besoj se ka shumë për t’u folur”, ka thënë Iniesta. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)