LAJMI I FUNDIT:

Ilir Shaqiri flet sërish për Luizin: Këtë vit fituesi është shpallur në dyjavëshin e parë të edicionit

Ilir Shaqiri flet sërish për Luizin: Këtë vit fituesi është shpallur në dyjavëshin e parë të edicionit

Këngëtari nga Shkodra, Luizi Ejlli ka arritur të tërheqë vëmendje të madhe që kur u bën pjesë e Big Brother VIP Albania.

Reklama

Ejlli ka fituar simpatinë e publikut dhe nga shumë kush po konsiderohet si ‘fenomen’ në lojën e BBVA.

Komentet për rrugëtimin e tij herë pas here ka dhënë edhe fituesi i edicionit të parë të këtij formati, Ilir Shaqiri.

Foto: Screenshot/YouTube

I ftuar në emisionin ‘Rreze Dielli’, balerini profesionit ka folur edhe së fundmi për artistin duke thënë se në një mënyrë ose tjetër tashmë ai është fituesi i këtij edicioni.

Olta Gixhari: Nuk krahasohem me Kiarën, asaj të gjithë rrugën ia ka ndërtuar Luizi
Lexo po ashtu Olta Gixhari: Nuk krahasohem me Kiarën, asaj të gjithë rrugën ia ka ndërtuar Luizi

Sipas Ilirit fituesi i këtij edicioni është zgjedhur që në dyjavëshin e parë të BBVA dhe se edhe ai do të preferonte që kurorën të ia dorëzonte pikërisht atij.

Shaqiri tha se ajo që e ka bërë Luizin kaq të dashur për publikun është sepse ai është banori më origjinal brenda shtëpisë së famshme.

Foto: Luiz Ejlli/Instagram

“Do të ia dorëzoj atij që do të zgjedh sovrani, e kam ndjekur në mënyrë sipërfaqësore, por mendoj që origjinaliteti është ai që e jep çmimin final dhe të jesh klas në radhë të parë duhet të jesh origjinal dhe kush është origjinal aty brenda unë mendoj që është kuptuar shumë kjart për sa i përket lojës, e kam fjalë për Luizin, ka momente që edhe unë kam qenë më hakmarrëse se aq sa duhet të isha, por mendoj që njerëzit e kanë kuptuar kush është origjinali. Ai është origjinal pa diskutim, mendoj që Luizi ka një lloj argumenti shumë pinkant, mendoj që gjëja më e bukur është kur nuk e di kush është fituese përndryshe është e kot që rrinë para televizorit duke ditur që fituesi është shpallur në muajin e parë ose dyjavëshin e parë të programit”, ka thënë Iliri.

Kujtojmë që Iliri në finale ishte përball aktorit të njohur Donald Veshaj, i cili përkundër që ishte ndër më të komentuarit e edicioni të parë doli i dytë në garë.

Dy finalistet e tjera të BBVA ishin edhe dy vajzat Einxhel Shkira dhe Beniada Nishani-Jakic. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Rikthehen sërish bashkë - Ariana Lirey bën tatuazh mbiemrin e Don Xhonit

Rikthehen sërish bashkë - Ariana Lirey bën tatuazh mbiemrin e Don Xhonit

Magazina
Elita Rudi sjell pamje nga pushimet në Kroaci

Elita Rudi sjell pamje nga pushimet në Kroaci

Magazina
Olta Gixhari shfaqet tërë shkëlqim në paraqitjen nga bregdeti

Olta Gixhari shfaqet tërë shkëlqim në paraqitjen nga bregdeti

Magazina
Mediat angleze shkruajnë për modelen nga Kosova - Franceska Murati, refugjatja që dikur bullizohej në shkollë u shpall

Mediat angleze shkruajnë për modelen nga Kosova - Franceska Murati, refugjatja që dikur bullizohej në shkollë u shpall "Mis Central London"

Magazina
E pyesin vazhdimisht për Kiarën, Luizi iu përgjigjet ndjekësve: Asnjëri prej jush nuk e do aq shumë sa e dua unë

E pyesin vazhdimisht për Kiarën, Luizi iu përgjigjet ndjekësve: Asnjëri prej jush nuk e do aq shumë sa e dua unë

Magazina
Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Magazina
Kalo në kategori