0Shares

Trajneri i Paris Saint-Germain, Carlo Ancelotti, e ka kritikuar me humor Zlatan Ibrahimovic për mosmbajtjen e premtimit të tij.

Sulmuesi suedez ka shënuar 18 gola deri më tani në Ligue 1, mirëpo ia kishte premtuar 20 sosh trajnerit të tij.

“Të premten mbrëma në Brest isha i zemëruar me Zlatanin”.

“Iu afrova në zhveshtore dhe i thash: ‘Ibra, më ke premtuar se do të shënosh 20 gola, por i ke shënuar vetëm 18-të!’”.

“Ndërsa ai më tha: ‘Faleminderit bos, jam i lumtur kur të bëj nervoz’”, ka treguar Ancelotti për Corsport. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)