0Shares

Sulmuesi i Schalke, Klaas-Jan Huntelaar, ka zbuluar se një numër i klubeve angleze ishin interesuar për të, por ka shtuar se ai kurrë nuk ka filluar negociata konkrete me asnjë klub tjetër.

Holandezi është lidhur me klube si Liverpool dhe Arsenal gjatë disa muajve të kaluar, por vendosi të nënshkruajë vazhdimin dyvjeçar të kontratës së tij me Schalken, e cila skadonte në fund të sezonit.

“Një numër klubesh nga Anglia u interesuan për mua. Megjithatë, unë kurrë nuk kam hapur biseda me asnjërën prej këtyre skuadrave. E kam pyetur veten nëse dua të qëndroj ose të shkoj në Angli. Liga Premier është e vetmja top-ligë në Evropë ku nuk kam luajtur”.

“Megjithatë, më e rëndësishme për mua ishte që familja ime ndjehet mirë. Dhe ne kemi gjithçka që na duhet këtu te Schalke”, ka thënë Huntelaar për Welt. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)