0Shares

Sulmuesi i Real Madridit, Gonzalo Higuain, është i bindur se ata mund të arrijnë ta thyejnë mbrojtjen e Manchester United.

“Ata (United) janë një skuadër shumë kompakte. Ata gjithmonë ia dalin në fazën eliminuese në garën evropiane dhe ne do të duhet të qëndrojmë në këmbët tona”.

“Por ne mund t’u bëjmë shumë dëme me kualitetet individuale dhe me kundër-sulmet, edhe pse ne nuk mund të harrojmë se kemi nevojë për një mbrojtje të qëndrueshme, një mentalitet fitues dhe shpirt ekipor”, ka thënë Higuain. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)