0Shares

Trajneri i Bayernit të Munichut, Jupp Heynckes, ka lëvduar startin fenomenal të sezonit nga ekipi i tij, pas fitores ndaj Mainzit.

“Ne kemi shfaqur futboll të shkëlqyer në pjesën e parë. Golat ishin të jashtëzakonshëm. Fitorja me rezultat 3-1 ishte shumë e merituar, sidomos pasi Javi Martinez u inkuadrua edhe pse ishim mjaft pasiv në 15 minutat e fundit të pjesës së parë”.

“Ne kemi luajtur mirë në sulm, ishim shumë inteligjent dhe në përgjithësi shfrytëzuam rastet e para”, ka thënë Heynckes. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)