0Shares

Sulmuesi i New York Red Bulls, Thierry Henry, ka thënë se ai do të luajë edhe jo më pak se dy vjet, para se të pensionohet përfundimisht nga futbolli.

35 vjeçari, i cili ka pasur karrierë fantastike me Arsenalin dhe kombëtaren franceze ka thënë se nuk e mendon largimin nga futbolli edhe për dy vitet e ardhshme.

“Unë po i jap vetes edhe dy vjet. Do të bëhem 37 vjeç.
Do të bëhet karrierë 20 vjeçare. Unë së fundmi kam folur për këtë edhe me Robert Piresin”.

“Nuk është lehtë të pensionohesh. Koka dëshiron të vazhdoni, por trupi thotë të kundërtën. Vjen koha kur duhet të ndaleni”, është shprehur Henry. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)