0Shares

Mesfushori i Chelseat, Eden Hazard, publikisht ka kërkuar falje pasi e shqelmoi djaloshin e angazhuar për afrimin e topave gjatë ndeshjes kundër Swanseas.

Incidenti ndodhi në minutën e 80-të të ndeshjes dhe për këtë veprim Hazard u ndëshkua me karton të kuq nga gjyqtari kryesor i ndeshjes.

“Djaloshi e vendosi tërë trupin e tij mbi top dhe unë po mundohesha që ta godisja topin. Mendoj se e kam goditur topin e jo djalin, por sidoqoftë unë kërkoj falje për këtë”.

“Djali i topave pastaj erdhi në zhveshtoren tonë dhe biseduam së bashku. Unë i kërkova falje atij edhe ai më kërkoi falje mua dhe gjithçka mbaroi. Më falni”, ka thënë Hazard për Chelsea TV./Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)