0Shares

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka deklaruar se brenda javës do të dihet epilogu me PDK-në dhe në rast se nuk ka një marrëveshje për bashkëqeverisje me PDK-në gjendja do të mbetet kështu siç është deri në kohën e zgjedhjeve.

Haradinaj i bëri këto komente gjatë vizitës në Forcën e Sigurisë së Kosovës (FSK), ku u njoftua me proceset që ka kaluar FSK-ja.

“Për pak ditë, nuk bëhet fjalë edhe për javë do t’i pajim epilog një mundësie të këtillë. Pra, vetvetiu po mbërrijmë te një epilog. Me vjen keq nëse kjo ka shkaktuar dilema ose çfarëdo qoftë tjetër, por me siguri se do të vijë deri te ky epilog”, ka deklaruar Haradinaj.

Ai ka shtuar se nëse do të ketë marrëveshje për bashkëqeverisje me PDK-në, atëherë menjëherë do të fillojnë të punojnë, në të kundërtën, Haradinaj ka deklaruar se do ta presin mundësinë deri që ta marrin qeverisjen në zgjedhjet e ardhshme që do të mbahen në vend. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)