0Shares

Real Madridi e ka pësuar humbjen e pestë këtë sezon në La Liga si mysafir i Granadas me rezultat minimal 1-0.

Fillimi i ndeshjes i takoi Realit, që kishte dominimin në posedim, por sa më shumë që kaloi koha, vendasit u treguan më të rrezikshëm.

Pas një mundësie shumë të mirë të lëshuar nga vendasit, ishte një goditje nga këndi që rezultoi në gol. Cristiano Ronaldo u gjend më së ‘miri’ në zonë, për të shënuar për 1-0 dhe epërsinë jo të klubit të tij, por të Granadas.

Në vazhdim të takimit Reali bëri përpjekje të mëdha, por Granada shfaqi paraqitje fantastike në mbrojtje dhe pati mundësinë për të realizuar edhe një gol të dytë, teksa Reali nuk kishte ndonjë rast që vlen të përmendet.

Real Madridi pas javës së 22-të në La Liga ka 43 pikë, 15 pikë më pak se sa Barcelona në vendin e parë që i shkon të dielën mbrëma Valencias në Mestalla. /Telegrafi/


Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)