0Shares

Legjenda e Manchester United, Ryan Giggs, e ka lëvduar Rooneyn për kontributin e tij të dhënë për klubin.

“Rooney është një lojtarë që mund të shënojë gola, por nëse dikush shënon më shumë, ai nuk e ka problem këtë. Wayne ndjehet i lumtur duke krijuar mundësi shënimi dhe duke shënuar gola të rëndësishëm, siç bëri kundër Cityt”.

“Ai është si Cristiano Ronaldo kur ishte këtu. Ai shënonte shumë gola, por edhe krijonte mundësi shënimi. Rooney është katalizatori për çdo gjë të mirë që bëjmë në”, ka thënë Giggs për The Sun. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)