0Shares

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka thënë se koalicioni i mundshëm ndërmjet Partisë Demokratike të Kosovës dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës është bashkim i së keqes për të keqen e qytetarëve dhe shtetit të Kosovës.

Gashi në një intervistë për “Epokën e Re”, theksoi se një koalicion i tillë e rrezikon imazhin e vendit.

“Koalicionin e mundshëm ndërmjet PDK-së dhe AAK-së e shih si bashkim të së keqes për të keqen e Republikës së Kosovës”, ka deklaruar Gashi.

Ai ka thënë se e vetmja zgjidhje për qytetarët dhe Kosovën është organizimi i zgjedhjeve të lira dhe demokratike.

Sipas tij, koha më e mirë për mbajtjen e zgjedhjeve është pranvera e vitit 2013. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)