0Shares

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka ironizuar me zyrtarët e Partisë Demokratike të Kosovës, duke thënë se gjysma prej tyre nuk kanë mbaruar shkollën e mesme.

Gashi, në profilin e tij në rrjetin social Facebook, ka shkruar se janë duke u angazhuar që të gjithë mësuesve që kanë dhënë kontribut në vitet ’90 – ’99 t’u njihet stazhi i punës.

Nëse jo, sipas tij, duhet t’u marrin diplomat e shkollës së mesme.

Kur ka përmendur shkollën e mesme dhe diplomat, Arben Gashi ka përmendur edhe zyrtarët e PDK-së, duke ironizuar me ta.

Gashi ka thënë se PDK-ja nuk do ta ketë problem për heqjen e diplomave, pasi që sipas tij, gjysma prej tyre s’i kanë as ato.

“Ne angazhohemi që të gjithë mësuesit që kanë dhënë kontribut ne vitet 90-99 tu njihet stazhi i punës, nëse jo, të na hiqen edhe në diplomat e shkollës se mesme. PDK se ka problem se gjysma nuk e kanë kryer shkollën e mesme hiq”, ka shkruar Gashi në profilin e tij në Facebook, citon ORAinfo. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)