0Shares

Zëvendëspresidenti i Milanit, Adriano Galliani, ka thënë se prania e Mario Balotellit në fushë ka efekt të ngjashëm me atë të Zlatan Ibrahimovicit.

Balotelli ka shënuar katër gola në tri paraqitje në Serie A prej se erdhi nga Manchester City, ndërsa Galliani i ka lëvduar paraqitjet e italianit.

“Balotelli i inspiron lojtarët e tjerë, pak a shumë e ka efektin e Zlatan Ibrahimovicit”.

Ai u jep forcë lojtarëve dhe performanca e tij ndikon te të tjerët. Golat e tij janë dëshmi që ne nuk e kemi blerë vetëm që të ketë ndikim në media”, ka thënë shefi ekzekutiv i Rossonerëve. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)