LAJMI I FUNDIT:

Flamuri ukrainas valon në majën e kullës së telekomunikimit në Krime

Flamuri ukrainas valon në majën e kullës së telekomunikimit në Krime

Në rrjetet sociale është shfaqur një video amatore, që tregon sesi flamuri ukrainas valon në majën e një antene në Krimenë që Rusia e aneksoi nga Ukraina në vitin 2014.

Reklama

Flamuri ukrainas valoi në antenën e një kulle të telekomunikimit në afërsi të fshatit Hrushivka, rreth 18 kilometra në veri të qytetit Sudak në Krimenë e okupuar nga Rusët.

Madje edhe pas nëntë viteve që kur Krimea e aneksua nga rusët, ka prej atyre ukrainasve që akoma janë të gatshëm të rrezikojnë jetën duke demonstruar patriotizmin.

Në anën tjetër, presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky është zotuar se do të rikthejnë çdo pëllëmbë të territorit të Ukrainë që disa prej tyre tashmë janë nën kontrollin e rusëve.

E një lëvizje e tillë e ukrainasve, pra idenë e rikthimit të Krimesë, ekspertët perëndimorë e shohin me një dozë skepticizmi, për faktin se do të kishte shumë viktima. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Evropa
Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Botë
Dhjetëra ushtarë rusë braktisin pozicionet e tyre në vijën e frontit, sipas pamjeve që po shpërndahen në rrjet

Dhjetëra ushtarë rusë braktisin pozicionet e tyre në vijën e frontit, sipas pamjeve që po shpërndahen në rrjet

Evropa
Momenti kur ukrainasit hedhin në erë tankun rus

Momenti kur ukrainasit hedhin në erë tankun rus

Evropa
Çiklisti ukrainas vazhdon rrugën sikur nuk po ndodh asgjë në momentin që rusët shkrepin një raketë

Çiklisti ukrainas vazhdon rrugën sikur nuk po ndodh asgjë në momentin që rusët shkrepin një raketë

Evropa
Ish-gjenerali amerikan: Putin më parë përdor armë bërthamore sesa humb luftën në Ukrainë

Ish-gjenerali amerikan: Putin më parë përdor armë bërthamore sesa humb luftën në Ukrainë

Evropa
Kalo në kategori