0Shares

Manchester City ka mposhtur Leeds United me rezultat 4-0 për t’u kualifikuar në rrethin tjetër të FA Cup.

City në këtë duel ishte i papërmbajtshëm, duke shënuar ndaj skuadrës nga kategoria e dytë qysh në minutën e pestë me anë të Yaya Toures, para se Sergio Aguero të shënonte nga penaltia në minutën e 15-të për 2-0 dhe rezultatin e pjesës së parë.

Në pjesën e dytë Carlos Tevez (52’) dhe Aguero me golin e dytë (74’), vulosën fitoren dhe rezultatin përfundimtar prej 4-0.

City kështu i bashkohet Chelseat në rrethin tjetër të FA Cup, që po ashtu e mposhti Brentfordin me të njëjtin rezultat. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)