0Shares

Portieri i Tottenhamit, Brad Friedel, thotë se skuadra e tij nuk duhet të marrë asgjë si të kryer në prag të ndeshjes së kthimit të Europa League ndaj Lyonit.

Skuadra londineze fitoi 2-1 të enjten e kaluar me dy gola të shënuar nga Gareth Bale, dhe nesër në ndeshjen e kthimit, do të synojë ta ruajë ose thellojë avantazhin, për t’u kualifikuar në 16-shen e fundit të garës evropiane.

“Janë dy ekipe të mira, të dyja synojnë të vazhdojnë më tej dhe kjo nuk është aspak avantazh i madh – vetëm një avantazh i lehtë”.

“Ata do të dalin dhe do të përpiqen të shënojnë dhe shpresoj se ata do të krijojnë hapësira në mbrojtje dhe mund të na japin shanse neve”, ka thënë Friedel. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)