Air Max Day tanimë është zhvilluar në traditë edhe në Prishtinë.

Sivjet, Air Max Day festohet të dielën, më 24 mars në dyqanin Nike në Albi Mall, ku do të bëhet edhe lansimi i modelit shumë të kërkuar: Air Max 720!

Duke filluar nga ora 18:00, në Nike ju pret një event unik ku do të argëtoheni me muzikë nga DJ Gamble, pije freskuese, lojëra të ndryshme si dhe shumë shpërblime. Lajm tjetër i mirë është që përveç lansimit të atletes së re, ju do të shijoni 20% zbritje në të gjitha produktet ne Nike Store.

Air Max Day është festë ndërkombëtare dedikuar linjës së atleteve Air Max nga Nike.

Po, e lexuat mirë; një ditë e veçantë për të festuar inovacione në Atlete. Si pjesë e kampanjës promovuese të Air Max Day 2019, disa fytyra të mirënjohura publike kanë debutuar inovacionin më të ri në linjën legjendare nga Nike: Air Max 720.

Artisti i shumë-pëlqyer – Capital T – ka preferuar versionin “Midnight Black” të atletes së re.

Një kombinim të ngjashëm e ka për qejfi aktorja Arta Nitaj, e cila ka promovuar versionin Femëror të Air Max 720.

Të dielën është koha t’i bashkëngjiteni revolucionit në Ajër duke mbathur Nike Air Max.

Artikull i sponsorizuar