0Shares

Sulmuesi i Milanit, Stephan El Shaarawy, ka deklaruar se Rossonerët ishin tejet të pafat ndaj Juventusit në çerekfinale të Copa Italias të zhvilluar të mërkurën mbrëma.

“Jam shumë i kënaqur me golin tim dhe paraqitjen tonë. Ne luajtëm shumë mirë dhe krijuam shumë raste. Ata shënuan një gol të dytë që erdhi nga një devijim i pa fat”.

“Është humbje zhgënjyese. Ne kemi mbajtur fushën tonë shumë mirë dhe jemi mbrojtur shumë mirë. Ne nuk jemi mbrojtur nga shumë raste të tyre, por ata ishin teknikisht të mirë. Tani duhet që të kthehemi të dielën në një ndeshje që është shumë e rëndësishme në luftën për t’u rikthyer në tabelë”, ka thënë marokeni me nënshtetësi italiane.

Milani kthehet në fushë të dielën ndaj Sampdorias në sfidën që zhvillohet në Marassi.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)