0Shares

Kampioni i Evropës, Chelsea, që u eliminua nga Liga e Kampionëve që në fazën grupore dhe vazhdoi rrugëtimin në Europa League, në këtë garë do ta ketë kundërshtar ekipin çek, Sparta Praha.

Shortin për 1/16 e finales, nxori Interin përballë skuadrës rumune CFR Cluj, ndërsa Liverpooli do të luajë ndaj kampionit rus, Zenit St Petersburg.

Kampioni në fuqi i Europa League, Atletico Madrid, do të ketë për kundërshtar Rubin Kazanin.

Lista e plotë e përballjeve në 1/16 e finales së Europa League:

Napoli – Viktoria Plzen
Tottenham Hotspur – Olympique Lyonnais
Borussia Monchengladbach – Lazio
AC Sparta Praha – Chelsea
Anzhi Makhachkala – Hannover 96
FC Basel – Dnipro Dnipropetrovsk
Ajax – Steaua Bucharest
Atletico Madrid – Rubin Kazan
VFB Stuttgart – Genk
Neëcastle United – Metalist Kharkiv
Bayer Leverkusen – Benfica
Dynamo Kiev – Girondins de Bordeaux
Zenit St Petersburg – Liverpool
Levante – Olympiakos
Inter – CFR Cluj
BATE Borisov – Fenerbahce

/Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)