LAJMI I FUNDIT:

KB Trepça

Info

Trepça është klubi që vjen nga qyteti i Mitrovicës. ‘Xehetarët’ janë një nga klubet më të mëdha në Kosovë.

Reklama
Zyrtare: Adis Beciragic, trajner i ri i Trepçës

Zyrtare: Adis Beciragic, trajner i ri i Trepçës

Super Liga
Arrestohen tre tifozë të Trepçës, e gjuajtën me molotov autobusin e KB Pejës

Arrestohen tre tifozë të Trepçës, e gjuajtën me molotov autobusin e KB Pejës

Super Liga
Pamje nga festa e madhe e tifozëve në qytetin e Pejës pas shpalljes kampione e Kosovës në basketboll

Pamje nga festa e madhe e tifozëve në qytetin e Pejës pas shpalljes kampione e Kosovës në basketboll

Super Liga
Peja, kampione e Kosovës

Peja, kampione e Kosovës

Super Liga
Si shkoi finalja mes Pejës dhe Trepçës

Si shkoi finalja mes Pejës dhe Trepçës

Super Liga
Sot mësohet kampioni i ri i Kosovës në basketboll – Trepça dhe Peja kërkojnë lavdinë

Sot mësohet kampioni i ri i Kosovës në basketboll – Trepça dhe Peja kërkojnë lavdinë

Super Liga
Titulli vendoset në ‘Minatori’, nesër ndeshja vendimtare mes Trepçës dhe Pejës

Titulli vendoset në ‘Minatori’, nesër ndeshja vendimtare mes Trepçës dhe Pejës

Super Liga
Peja barazon sërish serinë e finaleve të play-off-it ndaj Trepçës – ndeshja e pestë përcakton fituesin

Peja barazon sërish serinë e finaleve të play-off-it ndaj Trepçës – ndeshja e pestë përcakton fituesin

Basketboll
Dominim absolut nga Prishtina, të gjithë kampionët në elitën e basketbollit kosovar

Dominim absolut nga Prishtina, të gjithë kampionët në elitën e basketbollit kosovar

Super Liga
Peja për të barazuar rezultatin, Trepça kërkon fitoren e titullit

Peja për të barazuar rezultatin, Trepça kërkon fitoren e titullit

Super Liga
Trepça merr sërish epërsinë ndaj Pejës

Trepça merr sërish epërsinë ndaj Pejës

Super Liga
Zyrtare: Engin Gencoglu largohet nga KB Trepça

Zyrtare: Engin Gencoglu largohet nga KB Trepça

Super Liga
Peja shkatërron Trepçën në “Karagaç”

Peja shkatërron Trepçën në “Karagaç”

Basketboll
Peja pret Trepçën në sfidën e dytë finale

Peja pret Trepçën në sfidën e dytë finale

Super Liga
Trepça fiton sfidën e parë të serisë finale të ‘play-offit’ ndaj Pejës

Trepça fiton sfidën e parë të serisë finale të ‘play-offit’ ndaj Pejës

Super Liga
Dueli i parë – Trepça apo Peja

Dueli i parë – Trepça apo Peja

Super Liga
Orari i finaleve të “Play-off”-it mes Trepçës dhe Pejës

Orari i finaleve të “Play-off”-it mes Trepçës dhe Pejës

Super Liga
Sapo KB Trepça e eliminoi KB Prishtinën – Torcidat u futën në parket me festime të rralla

Sapo KB Trepça e eliminoi KB Prishtinën – Torcidat u futën në parket me festime të rralla

Basketboll
Trepça eliminon Prishtinën dhe kalon në finale të Play-offit, aty ku do përballet me Pejën

Trepça eliminon Prishtinën dhe kalon në finale të Play-offit, aty ku do përballet me Pejën

Basketboll
Prishtina dhe Trepça përballen në ndeshjen që vendos finalistin

Prishtina dhe Trepça përballen në ndeshjen që vendos finalistin

Super Liga
KB Prishtina kundërshton orarin e vendosur nga komisioni i garave për ndeshjen e pestë ndaj KB Trepçës

KB Prishtina kundërshton orarin e vendosur nga komisioni i garave për ndeshjen e pestë ndaj KB Trepçës

Basketboll
Trepça mposht Prishtinën dhe barazon gjithçka, finalisti vendoset në ndeshjen e pestë

Trepça mposht Prishtinën dhe barazon gjithçka, finalisti vendoset në ndeshjen e pestë

Basketboll
Reagon Trepça pas akuzave të Prishtinës: Jemi të pastër, insistojmë të zbardhen të gjitha pretendimet

Reagon Trepça pas akuzave të Prishtinës: Jemi të pastër, insistojmë të zbardhen të gjitha pretendimet

Super Liga
Prishtina akuzon se ndeshja ndaj Trepçës u tentua të manipulohej për fitoren e mysafirëve

Prishtina akuzon se ndeshja ndaj Trepçës u tentua të manipulohej për fitoren e mysafirëve

Super Liga

Aktualisht Trepça është pjesë e Superligës së Kosovës dhe një skuadër që lufton gjithmonë për trofe.

Trepça është shpallur kampion i Kosovës tri herë. Në kampionatet 99-00 dhe 00-01, Trepça kishte dominuar basketbollin kosovar.

Për të fituar titullin e tretë u desh të pritet deri në vit 2011.

Trepça pas luftës ka fituar edhe Kupën e Kosovës tri herë.

Ndeshjet si vendas i zhvillojnë në palestrën ‘Minatori’ që ka një kapacitet prej 2.500 tifozësh. Palestra është në renovim tash e disa vjet dhe kjo ka ndikuar edhe në performancën e skuadrës.

Trepça ka një tifozëri të zjarrtë që quhet ‘Torcida’, që është e pranishme në të gjitha ndeshjet.

8999

Lojtarët

Për Trepçën kanë luajtur emra si Besim Braha, Drilon Hajrizi, Artan Mehmeti, Ilir Selmani, Naim Haxha, Fikret Handziq, Ylber Jusufi, Muhamed Thaçi, Senad Delic, Nexhad Spahic, Charles Manga, Davor Halbauer, Davor Kurilić, Jure Lonzancic, Dime Tasovski, Jan Orfila, Haashim Simmons, Ryan Burgart, Frank Butler, Dennis Mims, Jaleel Nelson, Ken Brown etj.

Titujt

Kampion i Kosovës: 99/00, 00/ 01, 10/11

Kupa e Kosovës: 2000, 2004, 2012