0Shares

Një bllok banese është shembur në Aleksandri të Egjiptit, ndërsa si pasojë kanë vdekur të paktën 25 persona dhe tetë të tjerë lënduar.

Shkaku i shembjes së ndërtesës 8 katësh ende nuk është bërë i ditur, mirëpo zyrtarë të Aleksandrisë theksuan se ndërtimi i banesës ishte pa leje.

Raportohet se shembja ka ndodhur në orët e hershme, kur shumica e banorëve ishin në shtëpi. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)