0Shares

Një grua 42 vjeçare, e cilësuar si e rrëmbyer në Vushtrri, që nga data 3 dhjetor, 2012, është gjetur, pa shenja jete, në fshatin Lupq i Epërm, të Podujevës.

Që nga data 3 dhjetor, 2012, Policia e Kosovës, ishte në kërkim të personit të gjinisë femërore, H.Tunuzliu (1970), nga fshati Dërvar i Vushtrrisë, pasi familjarët e saj, kishin njoftuar policinë e Kosovës, se e njëjta mund të ishte rrëmbyer nga persona të panjohur.

“Trupi i pajetë, e viktimës ishte gjetur në ditën e shtunë, më 8 dhjetor, në fshatin Lupq i Epërm, të Podujevës ndërsa pas bashkëpunimit në mes të hetuesve rajonal të Policisë së Kosovës në Mitrovicë dhe atyre në Prishtinë, kufoma ishte identifikuar si viktima e raportuar e humbur nga data 3 dhjetor”, thuhet në kumtesën e Policisë.

Si rezultat i një bashkëpunimi në mes të hetuesve policor, Policia e Kosovës ka identifikuar dhe arrestuar një të dyshuar të mundshëm si kryes të aktit të këtij akti kriminal.

I dyshuari 58 vjeçar, banor i Vushtrrisë, është arrestuar dhe i është dorëzuar hetuesve për krime të rënda në rajonin e Prishtinës, ndërsa me urdhër të prokurorit publik, të njëjtit i është caktuar masa e ndalimit policor.

Rasti është cilësuar si vepër penale “vrasje e rëndë” ndërsa hetimet do të udhëhiqen nga hetuesit rajonal të Policisë së Kosovës në Prishtinë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)