0Shares

Një makinë bombë ka qëlluar një pikë kontrolli të ushtrisë irakiane në Bagdad, duke vrarë të paktën pesë persona, dy ushtarë dhe dy civilë.

Zyrtarë policor njoftuan se në këtë sulm të paktën edhe 14 të tjerë janë lënduar, njofton AP.

Ndryshe, një ditë më parë së paku 22 njerëz kanë humbur jetën nga një sulm vetëvrasës, i cili ka pasur në shënjestër policinë sunite. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)