Dua Lipa ishte sërish në qendër të vëmendjes teksa doli me një xhaketë portokalli të ndezur në një shëtitje në New York të premten (27 janar).

Këngëtarja, 26 vjeçe, u pa e veshur me pallto të madhe, të cilën e kombinoi me xhinse blu, teksa i dorëzoi një copë tortë ditëlindje shokut dhe trajneri personal trajner në Gotham Gym.

Përveç nuancës së shndritshme të palltos së saj, Dua përshtati atë me një kapele të zezë dhe syze dielli të mëdha.

Krijuesja e hiti “One Kiss” përfundoi pamjen e saj të rastësishme me një çantë dore të zezë, shkruan DailyMail.

Dua Lipa fotografohet me xhaketën dy mijë euroshe në New York, ndërsa përfundon provat e koncertit të saj Dua Lipa fotografohet me xhaketën dy mijë euroshe në New York, ndërsa përfundon provat e koncertit të saj

Kjo dalje e saj vjen pasi Dua lavdëroi rrethin e saj ‘të ngushtë’ të familjes dhe miqve që e mbajtën me “këmbë në tokë” teksa ajo zbukuronte kopertinën digjitale të revistës Wall Street Journal.

Foto: BackGrid

Kryesuesja e top-listës deklaroi se pavarësisht statusit të saj si super yll, ajo ndihet ‘rehatuar’ që ‘askush nuk e di vërtet se çfarë ndodh prapa dyerve të mbyllura’ dhe ‘jo gjithçka është atje’, pasi u raportua se ajo i dha fund lidhjes nga i dashuri prej dy vitesh, Anwar Hadid.

Në dhjetor u raportua se Dua dhe Anwar kishin hequr dorë nga romanca e tyre, pasi kishin vështirësi në raportin e tyre të ndarë për shkak të orarit të ngjeshur.

Aktualisht këngëtarja po bëhet gati për turneun e saj të ardhshëm muzikor “Future Nostalgia” që nis më 9 shkurt. /Telegrafi/