0Shares

Mbrojtësi i Borussia Dortmundit, Mats Hummels, shpreson që ekipi i tij ta përfundojë sezonin në vendin e dytë në Bundesliga dhe ta fitojë Kupën e Gjermanisë.

Ekipi i Jurgen Kloppit e ka fituar Bundesligan që dy vite radhazi, por këtë edicion kanë ngelur 15 pikë prapa Bayern Munichut.

“Leverkuseni ka shfaqur paraqitje stabile dhe sigurisht se e meriton vendin e dytë”.

“Por, për ne, të dalim në vendin e dytë dhe ta fitojmë Kupën e Gjermanisë do të ishte mënyra më e mirë për ta mbyllur sezonin”, ka thënë Hummels për Bild. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)