0Shares

Një zjarr që ka shpërthyer të hënën rreth orës 23:00 në veri të Mitrovicës, ka djegur tërësisht zyrat e Iniciativës Qytetare (SDP) të cilën e udhëheq Oliver Ivanovic.

Mësohet se nuk ka të lënduar në njerëz, ndërsa lideri i kësaj partie ka deklaruar se incidenti i ndodhur ka motiv kryekëput politik.

Siç njofton KosovaPress, Policia e Kosovës ka dalë menjëherë në vendngjarje dhe hetimet janë në proces, ndërkohë që autorët dhe motivi i këtij akti deri tani janë të panjohur. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)