LAJMI I FUNDIT:

Dëshmitarja tregon se si erdhi deri tek përmbysja e autobusit me targa serbe në Bullgari

Dëshmitarja tregon se si erdhi deri tek përmbysja e autobusit me targa serbe në Bullgari

Një grua e quajtur Natasha, e cila ndodhej në autobusin me targa serbe që u përmbys në Bullgari, ka treguar për mediat se çfarë ka ndodhur disa minuta para aksidentit.

Reklama

“Një nga prindërit në autobus dëshironte të ulej në ulësen e përparme. Shoferi pati probleme me hapjen e ulëses dhe humbi kontrollin mbi timonin dhe përfunduam jashtë”, tha ajo për portalin bullgar nova.bg.

Sipas saj, fëmijët janë nga një grup folklorik dhe po kthehen në vendlindje pas pjesëmarrjes në festivalin në Nessebar.

Kujtojmë se sipas informacioneve të para nga përmbysja e autobusit kanë mbetur të plagosur 12 persona.

Fëmija më i vogël i lënduar është gjashtë vjeç, ndërsa më i madhi 17.

Policia ndodhet ende në terren dhe hetimet po vijojnë. Sipas mediave bullgare, në autobus ishin 49 pasagjerë që po ktheheshin për në Beograd nga festivali folklorik në det.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 20.10 në km 216 në drejtim të Sofjes, jo shumë larg Stara Zagorës. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
'Absurde, poshtëruese dhe fyese': Zyrtari i lartë ukrainas reagon ndaj deklaratave të kryeministrit hungarez

'Absurde, poshtëruese dhe fyese': Zyrtari i lartë ukrainas reagon ndaj deklaratave të kryeministrit hungarez

Botë
A po i përdor Kremlini politikanët çeçenë për të goditur dominimin në rritje të shefit të mercenarëve të Wagner?

A po i përdor Kremlini politikanët çeçenë për të goditur dominimin në rritje të shefit të mercenarëve të Wagner?

Botë
Sot do të mund të ndiqni një

Sot do të mund të ndiqni një "transmetim të drejtpërdrejtë" të parë ndonjëherë nga Marsi

Botë
Ukraina rrëzoi më shumë se 30 raketa dhe drone brenda natës – vijnë pamjet e fundit nga vija e frontit pranë Bakhmut

Ukraina rrëzoi më shumë se 30 raketa dhe drone brenda natës – vijnë pamjet e fundit nga vija e frontit pranë Bakhmut

Botë
AccuWeather me parashikim të detajuar për verën - çfarë moti e pret Ballkanin?

AccuWeather me parashikim të detajuar për verën - çfarë moti e pret Ballkanin?

Botë
Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Evropa
Kalo në kategori