0Shares

Vicente del Bosque ka hedhur poshtë supozimet se futbolli spanjoll është në rënie dhe beson se Real Madridi dhe Barcelona janë dy skuadrat që duhen mposhtur në Ligën e Kampionëve.

“Futbolli spanjoll nuk është në rënie. Lojtarët si Messi dhe Ronaldo nuk shënojnë aq shumë vetëm për shkak se kundërshtarët janë të dobët.

“Katër nga 16 ekipet e mbetura në Ligën e Kampionëve janë nga Spanja. Finalja e vitit të kaluar në Europa League ishte një ndeshje në mes dy ekipeve spanjolle. Dhe Atletico është në ngritje sërish”.

“Barcelona dhe Madrid janë duke fituar shumicën e ndeshjeve, por ata janë ekipe të jashtëzakonshme. Ata janë favoritë për ta fituar Ligën e Kampionëve, sipas meje”, ka thënë trajneri spanjoll për La Gazzetta dello Sport. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)