0Shares

Legjenda e Holandës, Johan Cruyff, beson se Arsenali nuk duhet ta shkarkojë kurrë menaxherin Arsene Wenger, duke thënë se francezi ka arritur sukses të madh me klubin londinez.

”Unë nuk mund ta imagjinoj që bordi apo tifozët të mendojnë ndonjëherë për ta vënë në diskutim punën e Wengerit. Mua më duket e jashtëzakonshme që Arsenali ka qëndruar në nivelin më të lartë të ne garat evropiane dhe në Angli, nën menaxhimin e tij dhe kurrë nuk kanë përfunduar në borxhe”.

”Njerëzit nuk e kuptojnë se sa shumë ka arritur ky menaxher te Arsenali. Wengeri gjithmonë do të sjellë klubin prapë në maje”, ka thënë Cruyff./Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)