0Shares

Trajneri i Juventusit, Antonio Conte, i ka dhënë mbështetje Milanit për t’u kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, por ka thënë se vetëm një armë do ta ndalte Lionel Messin në ndeshjen e të mërkurës mbrëma.

Strategu italian është pyetur rreth sfidës së 1/8 së finales ndërmjet Rossonerëve dhe Barcelonës dhe për ndonjë metodë për ta ndalur superyllin argjentinas.

“Si të ndalet Messi? Me një armë!”.

“Shpresoj që të kualifikohet Milani. I mbështes klubet italiane në Evropë, sidomos për faktin se na duhet ta ngremë koeficientin e pikëve”, u ka thënë Conte gazetarëve.

Ai po ashtu ka deklaruar se me Mario Balotellin, Rossonerët janë pretendentë për titullin e Serie A. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)