0Shares

Antonio Conte thotë se Juventusi nuk do ta nënvlerësojë Celticun në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve në mes dy skuadrave, që zhvillohet sotme në Parkhead.

“Ne kemi respekt të madh për Celtic dhe nuk do t’i nënvlerësojmë ata. Ata janë kthyer në Ligën e Kampionëve dhe, si edhe ne, janë jo-favoritë, të cilët duan të arrijnë sa më larg”.

“Ata janë një skuadër fizike dhe shënojnë një numër të madh të golave nga ndalimet. Ne e kemi përcjellë nga afër progresin e Celtic në Ligën e Kampionëve gjatë fazës së grupeve”.

“Avantazhi në shtëpi ka qenë i rëndësishëm për ta. Stadiumi do të jetë si lojtari i tyre i 12-të. Jo shumë ekipe mund të arrijë ta mposhtin Barcelonën në shtëpi dhe të humbasin me diferencë të vogël në Nou Camp”.

“Është ëndërr të rikthehemi në Ligën e Kampionëve dhe ëndërr e jona është të sigurojmë një vend në çerekfinale”, ka thënë Conte për ndeshjen e sotme. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)