0Shares

Menaxheri i Celticut, Neil Lennon, beson se skuadra e tij është e aftë për ta mposhtur Juventusin dhe për të vazhduar në fazat e mëtutjeshme të Ligës së Kampionëve.

Të martën mbrëma në Celtic Park zhvillohet sfida e parë e 1/8 së finales mes këtyre dy klubeve, ndërsa trajneri i klubit skocez nuk ka frikë nga Bianconerët.

“Kemi dy ndeshje titanike kundër Juventusit për të cilat duhet të jemi të përgatitur dhe gjithçka mund të ndodhë në një sfide me dy ndeshje”.

“Ne e kemi shikuar ndeshjen e tyre ndaj Fiorentinas të shtunën, por e dimë se cilëtdo dy sulmues që do t’i shfrytëzojnë, ata do të jenë kualitativë”, ka deklaruar Lennon. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)