LAJMI I FUNDIT:

Shqipëri

“National Geographic”: Këtë verë suksesi u takon plazheve shqiptare

“National Geographic”: Këtë verë suksesi u takon plazheve shqiptare

Shqipëri
Paralajmërohet rritja e çmimit të kafesë në Shqipëri, kryetari i Shoqatës se Bar-Restoranteve: Kemi rritur pagat e punonjësve

Paralajmërohet rritja e çmimit të kafesë në Shqipëri, kryetari i Shoqatës se Bar-Restoranteve: Kemi rritur pagat e punonjësve

Shqipëri
Braktisja e fshatit Rehovë, bujqësia e vetmja mënyrë jetese

Braktisja e fshatit Rehovë, bujqësia e vetmja mënyrë jetese

Shqipëri
Qëlloi me thikë policin në Itali, arrestohet në Spanjë shqiptari që shtirej si rumun

Qëlloi me thikë policin në Itali, arrestohet në Spanjë shqiptari që shtirej si rumun

Shqipëri
‘Trupin e treta në acid’, gjenden pas 9 vitesh eshtrat e shqiptares së zhdukur

‘Trupin e treta në acid’, gjenden pas 9 vitesh eshtrat e shqiptares së zhdukur

Shqipëri
Sulm verbal ndaj gazetarëve në Shqipëri gjatë mbledhjes së PD-së, reagon rrjeti SafeJournalists

Sulm verbal ndaj gazetarëve në Shqipëri gjatë mbledhjes së PD-së, reagon rrjeti SafeJournalists

Shqipëri
Plagosi rëndë një person para tre vitesh, arrestohet 29-vjeçari në Vlorë

Plagosi rëndë një person para tre vitesh, arrestohet 29-vjeçari në Vlorë

Shqipëri
Zëvendëskryeministrja shqiptare: Bashkëpunimi mes vendeve të Ballkanit Perëndimor me BE-në, në nivelet më të larta

Zëvendëskryeministrja shqiptare: Bashkëpunimi mes vendeve të Ballkanit Perëndimor me BE-në, në nivelet më të larta

Shqipëri
Rifillon transplanti i veshkave në Spitalin “Nënë Tereza” në Tiranë, Italia mbështet realizimin e operacioneve

Rifillon transplanti i veshkave në Spitalin “Nënë Tereza” në Tiranë, Italia mbështet realizimin e operacioneve

Shqipëri
Rënia e euros në tregun e këmbimit valutor, qeveria shqiptare miraton masa lehtësuese për eksportuesit

Rënia e euros në tregun e këmbimit valutor, qeveria shqiptare miraton masa lehtësuese për eksportuesit

Shqipëri
Qeveria shqiptare shfuqizon bordin për vendosjen e çmimeve të karburanteve

Qeveria shqiptare shfuqizon bordin për vendosjen e çmimeve të karburanteve

Shqipëri
Trafikoi 250 milionë euro për 10 muaj, arrestohet shqiptar për pastrim parash të drogës në Greqi

Trafikoi 250 milionë euro për 10 muaj, arrestohet shqiptar për pastrim parash të drogës në Greqi

Shqipëri
Situata në PD e paqartë, japin dorëheqjen nga kryesia deputetët Oriela Nebiaj dhe Flamur Hoxha

Situata në PD e paqartë, japin dorëheqjen nga kryesia deputetët Oriela Nebiaj dhe Flamur Hoxha

Shqipëri
Bardhi reagon për incidentin pas mbledhjes së Kryesisë së PD-së: Përmes shantazhit nuk ndërtohet asgjë afatgjatë

Bardhi reagon për incidentin pas mbledhjes së Kryesisë së PD-së: Përmes shantazhit nuk ndërtohet asgjë afatgjatë

Shqipëri
Kush është Vangjush Dako, njeriu që akuzohet se kontrollon Durrësin nga prapaskena

Kush është Vangjush Dako, njeriu që akuzohet se kontrollon Durrësin nga prapaskena

Shqipëri
U plagos në punë dhe pretendon se nuk mori kujdesin e duhur shëndetësor, nën hetim pesë persona, mes tyre personel mjekësor

U plagos në punë dhe pretendon se nuk mori kujdesin e duhur shëndetësor, nën hetim pesë persona, mes tyre personel mjekësor

Shqipëri
Qeveria shqiptare emeton Eurobond 5-vjeçar prej 600 milionë eurosh

Qeveria shqiptare emeton Eurobond 5-vjeçar prej 600 milionë eurosh

Shqipëri
Tabaku nuk pranon të marr postin e kryetarit të përkohshëm, detaje nga mbledhjen e Kryesisë së PD-së

Tabaku nuk pranon të marr postin e kryetarit të përkohshëm, detaje nga mbledhjen e Kryesisë së PD-së

Shqipëri
Kryesia e PD merr vendimin, caktohet data e zgjedhjes së kryetarit të ri

Kryesia e PD merr vendimin, caktohet data e zgjedhjes së kryetarit të ri

Shqipëri
Arrestimi i ish-kryetarit të Bashkisë së Durrësit, reagon Rama

Arrestimi i ish-kryetarit të Bashkisë së Durrësit, reagon Rama

Shqipëri
Arrestohet ish-kryetari socialist i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako dhe nëntë ish-zyrtarë

Arrestohet ish-kryetari socialist i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako dhe nëntë ish-zyrtarë

Shqipëri
Ambasada britanike në Tiranë sondazh: Gjysma e të rinjve në Kukës duan të emigrojnë në Britani, pavarësisht rreziqeve

Ambasada britanike në Tiranë sondazh: Gjysma e të rinjve në Kukës duan të emigrojnë në Britani, pavarësisht rreziqeve

Shqipëri
Gjuetia e paligjshme në Shkodër dëmton biodiversitetin, rrezik për speciet e rralla

Gjuetia e paligjshme në Shkodër dëmton biodiversitetin, rrezik për speciet e rralla

Shqipëri
Euro vijon rënien drastike në tregun shqiptar, çfarë po ndodh me monedhën evropiane

Euro vijon rënien drastike në tregun shqiptar, çfarë po ndodh me monedhën evropiane

Shqipëri