LAJMI I FUNDIT:
Kos i bërë në shtëpi pa laktozë

Kos i bërë në shtëpi pa laktozë

Nga duart tua
Omëletë tajlandeze e gatshme për 90 sekonda: E butë nga brenda, kërcëlluese nga jashtë, ju pushton përnjëherë!

Omëletë tajlandeze e gatshme për 90 sekonda: E butë nga brenda, kërcëlluese nga jashtë, ju pushton përnjëherë!

Kuzhina e huaj
Mahmudie veziri – shije kulmore dhe kënaqësi

Mahmudie veziri – shije kulmore dhe kënaqësi

Kuzhina e huaj
Ëmbëlsirë me hurma dhe arra, pa gjalpë dhe yndyra të shtuara

Ëmbëlsirë me hurma dhe arra, pa gjalpë dhe yndyra të shtuara

Ëmbëlsirë
Gjella më e shijshme klasike: Gullash viçi

Gjella më e shijshme klasike: Gullash viçi

Pjata kryesore
E parezistueshmja: Torta reformë

E parezistueshmja: Torta reformë

Ëmbëlsirë
Bakllava pa gluten: Kënaquni me shijen e saj unike

Bakllava pa gluten: Kënaquni me shijen e saj unike

Ëmbëlsirë
Këshillë kuzhinieri: Si të bëni që mishi i bardhë i pulës të jetë i shijshëm

Këshillë kuzhinieri: Si të bëni që mishi i bardhë i pulës të jetë i shijshëm

Përtej shijes
Byrek-Pogaçe me patate: E shijshme dhe kremoze

Byrek-Pogaçe me patate: E shijshme dhe kremoze

Nga duart tua
Bakllava me arra, bajame, lajthi dhe fëstëkë: Mënyra e re e përgatitjes i ka ngazëllyer të gjithë

Bakllava me arra, bajame, lajthi dhe fëstëkë: Mënyra e re e përgatitjes i ka ngazëllyer të gjithë

Ëmbëlsirë
Mjaltë me luleradhiqe: Parandalon kollën, pastron mëlçinë, forcon imunitetin

Mjaltë me luleradhiqe: Parandalon kollën, pastron mëlçinë, forcon imunitetin

Nga duart tua
Darkë e shpejtë në tigan gati në 10 minuta: Është shumë e lirë dhe të ngopë

Darkë e shpejtë në tigan gati në 10 minuta: Është shumë e lirë dhe të ngopë

Pjata kryesore
Tortë me fruta mali – pa gluten

Tortë me fruta mali – pa gluten

Ëmbëlsirë
Drekë tërësisht e pazakonshme: Kungllesha dhe mish, kombinim i mrekullueshëm!

Drekë tërësisht e pazakonshme: Kungllesha dhe mish, kombinim i mrekullueshëm!

Pjata kryesore
Çimburi, specialitet kulmor: Kafjall i shijshëm nga mishi i qengjit dhe vezët!

Çimburi, specialitet kulmor: Kafjall i shijshëm nga mishi i qengjit dhe vezët!

Kuzhina e huaj
Pa e aktivizuar furrën dhe pa shpenzim kohe: Ëmbëlsirë sulltani e shpejtë

Pa e aktivizuar furrën dhe pa shpenzim kohe: Ëmbëlsirë sulltani e shpejtë

Ëmbëlsirë
Pite e mbushur me spinaq dhe djathë: E thjeshtë, e shëndetshme dhe e shijshme

Pite e mbushur me spinaq dhe djathë: E thjeshtë, e shëndetshme dhe e shijshme

Nga duart tua
Puding turk kazandibi: Ëmbëlsira të cilën të gjithë e adhurojnë!

Puding turk kazandibi: Ëmbëlsira të cilën të gjithë e adhurojnë!

Desert
Supë me thjerrëza dhe spinaq. Racion i lehtë dhe i shijshëm pa gluten

Supë me thjerrëza dhe spinaq. Racion i lehtë dhe i shijshëm pa gluten

Supa
Musaka greke

Musaka greke

Kuzhina e huaj
Gozleme: Simite më të shijshme turke të mbushura me djathë!

Gozleme: Simite më të shijshme turke të mbushura me djathë!

Kuzhina e huaj
Si të bëni Nutella në shtëpi: Është dy herë më e lirë se ajo e blerë dhe ju merrni më shumë sasi

Si të bëni Nutella në shtëpi: Është dy herë më e lirë se ajo e blerë dhe ju merrni më shumë sasi

Ëmbëlsirë
Bukë më të mirë kurrë nuk e keni ngrënë: Pogaçja portugeze me miell misri dhe me mjaltë

Bukë më të mirë kurrë nuk e keni ngrënë: Pogaçja portugeze me miell misri dhe me mjaltë

Nga duart tua
Bëni vetë ëmbëlsirë fantastike: Trileqja për shumicën është ëmbëlsirë e preferuar kremoze

Bëni vetë ëmbëlsirë fantastike: Trileqja për shumicën është ëmbëlsirë e preferuar kremoze

Ëmbëlsirë