LAJMI I FUNDIT:
PDK akuzon opozitën në Prishtinë se po tenton t’i kapë ndërmarrjet publike, nuk komentojnë nëse kanë mospajtime me LDK-në

PDK akuzon opozitën në Prishtinë se po tenton t’i kapë ndërmarrjet publike, nuk komentojnë nëse kanë mospajtime me LDK-në

Jehona Hulaj
Ambasadorja e Vullnetit të Mirë për Kosovën merr pjesë në “European Youth Event”

Ambasadorja e Vullnetit të Mirë për Kosovën merr pjesë në “European Youth Event”

Kosovë
Projektligji për zgjedhjet sot para deputetëve

Projektligji për zgjedhjet sot para deputetëve

Kosovë
Vranët dhe me shi

Vranët dhe me shi

Kosovë
Krstiq: Protestuesit kanë dalë me zor në protesta me thirrje të Listës Serbe

Krstiq: Protestuesit kanë dalë me zor në protesta me thirrje të Listës Serbe

Siguri
Senatorët amerikanë: Kosova dhe Serbia të ulin tensionet – dështimi rrezikon marrëdhëniet me SHBA-në

Senatorët amerikanë: Kosova dhe Serbia të ulin tensionet – dështimi rrezikon marrëdhëniet me SHBA-në

Kosovë
Kusari – Lila e quan qesharak mocionin e AAK-së, reagon Tahiri: E dini mirë fuqinë e AAK-së në Kuvend

Kusari – Lila e quan qesharak mocionin e AAK-së, reagon Tahiri: E dini mirë fuqinë e AAK-së në Kuvend

Politikë
Kurti: Për mbajtjen e zgjedhjeve në veri, duhet krijuar kushte pa banda kriminale

Kurti: Për mbajtjen e zgjedhjeve në veri, duhet krijuar kushte pa banda kriminale

Kosovë
Kurti: Grupet e dhunshme në veri përdorën granata dore të sjellura nga Serbia

Kurti: Grupet e dhunshme në veri përdorën granata dore të sjellura nga Serbia

Kosovë
Lila: Kosova nuk do të sanksionohet nga BE-ja, as nga SHBA-të

Lila: Kosova nuk do të sanksionohet nga BE-ja, as nga SHBA-të

Kosovë
Kurti: Sukseset e Policisë së Kosovës për rend e ligj në komunat veriore janë mahnitëse

Kurti: Sukseset e Policisë së Kosovës për rend e ligj në komunat veriore janë mahnitëse

Kosovë
Tensionet në veri, Vuçiq paralajmëron bisedime me serbët në Kosovë

Tensionet në veri, Vuçiq paralajmëron bisedime me serbët në Kosovë

Kosovë
Kadare në librarinë “Dukagjini”: Orientimi shumëshekullor i shqiptarëve ka qenë dhe mbetet Evropa

Kadare në librarinë “Dukagjini”: Orientimi shumëshekullor i shqiptarëve ka qenë dhe mbetet Evropa

Kosovë
Rastet kur qeveritë e Kosovës “injoruan” këshillat e SHBA-së

Rastet kur qeveritë e Kosovës “injoruan” këshillat e SHBA-së

Kosovë
Ish-ministrja e Integrimeve Evropiane: Kurti po ndëshkohet, qytetarët po e paguajnë çmimin

Ish-ministrja e Integrimeve Evropiane: Kurti po ndëshkohet, qytetarët po e paguajnë çmimin

Politikë
Po krijohet sistem rregullativ, Kuvendi miratoi në lexim të parë Projektligjin për çmimet e barnave

Po krijohet sistem rregullativ, Kuvendi miratoi në lexim të parë Projektligjin për çmimet e barnave

Shëndetësi
S’kalon projektligji i PDK-së për pensionim të parakohshëm të policëve, LVV kundër

S’kalon projektligji i PDK-së për pensionim të parakohshëm të policëve, LVV kundër

Kosovë
Kryesindikalisti i Policisë: Rreth 40 zyrtarë policorë kanë dhënë dorëheqje këtë vit, shkak mungesa e kushteve

Kryesindikalisti i Policisë: Rreth 40 zyrtarë policorë kanë dhënë dorëheqje këtë vit, shkak mungesa e kushteve

Siguri
BE-ja nuk komenton dokumentin e pretenduar për sanksione ndaj Kosovës dhe shpalljen non grata të Kurtit

BE-ja nuk komenton dokumentin e pretenduar për sanksione ndaj Kosovës dhe shpalljen non grata të Kurtit

Kosovë
Dreshaj: Policia nuk duhet të tërhiqet komplet nga veriu

Dreshaj: Policia nuk duhet të tërhiqet komplet nga veriu

Kosovë
Begaj flet për situatën në veri: Kam shprehur mbështetjen e Shqipërisë për Kosovën, sovraniteti është i padiskutueshëm

Begaj flet për situatën në veri: Kam shprehur mbështetjen e Shqipërisë për Kosovën, sovraniteti është i padiskutueshëm

Kosovë
Federata e Mësuesve të SHBA-ve kërkon dialog social ndërmjet SBAShK-ut dhe Qeverisë

Federata e Mësuesve të SHBA-ve kërkon dialog social ndërmjet SBAShK-ut dhe Qeverisë

Arsim
Me çfarë masash mund të përballet Kosova nga SHBA-ja dhe BE-ja?

Me çfarë masash mund të përballet Kosova nga SHBA-ja dhe BE-ja?

Kosovë
Policia gjermane dhe malazeze falënderojnë Policinë e Kosovës për bashkëpunim profesional

Policia gjermane dhe malazeze falënderojnë Policinë e Kosovës për bashkëpunim profesional

Siguri