LAJMI I FUNDIT:

Australia

Ishulli me ajrin më të pastër në botë

Ishulli me ajrin më të pastër në botë

Australia
Banorëve të një qyteti në Australi u është thënë që të ‘largohen menjëherë’ pasi një zjarr që lëviz me shpejtësi po shkonte drejt njerëzve dhe pronave

Banorëve të një qyteti në Australi u është thënë që të ‘largohen menjëherë’ pasi një zjarr që lëviz me shpejtësi po shkonte drejt njerëzve dhe pronave

Australia
Sydney u mbulua nga tymi për të katërtën ditë radhazi

Sydney u mbulua nga tymi për të katërtën ditë radhazi

Australia
Po udhëtonin me anije të vogël, peshkaqenët ua shkatërrojnë – autoritet australiane shpëtojnë tre burra

Po udhëtonin me anije të vogël, peshkaqenët ua shkatërrojnë – autoritet australiane shpëtojnë tre burra

Australia
Kishte dalë me të birin për ta mësuar të ngasë veturën, nënën nga Australia e shtyp për vdekje kamioni gjigant

Kishte dalë me të birin për ta mësuar të ngasë veturën, nënën nga Australia e shtyp për vdekje kamioni gjigant

Australia
Një helikopter i ushtrisë amerikane rrëzohet në Australi, humbin jetën tre persona – 20 tjerë i mbijetojnë rrëzimit

Një helikopter i ushtrisë amerikane rrëzohet në Australi, humbin jetën tre persona – 20 tjerë i mbijetojnë rrëzimit

Australia
I kaloi 19 vite në burg pa e kryer as edhe një krim, shteti i Australisë dëmshpërblen burrin me pesë milionë dollarë

I kaloi 19 vite në burg pa e kryer as edhe një krim, shteti i Australisë dëmshpërblen burrin me pesë milionë dollarë

Australia
Aeroplani u detyrua të rikthehet në Sydney pas “shpërthimit” të një pasagjeri – incidenti shkaktoi vonesa edhe për fluturimet tjera

Aeroplani u detyrua të rikthehet në Sydney pas “shpërthimit” të një pasagjeri – incidenti shkaktoi vonesa edhe për fluturimet tjera

Australia
Zbulohet identiteti i gruas, eshtrat e të cilës u gjetën në një mur betoni në Australi

Zbulohet identiteti i gruas, eshtrat e të cilës u gjetën në një mur betoni në Australi

Australia
Ajo që u pa në qiellin e Australisë u mendua se ishte një ‘meteor i zjarrtë’, por me gjasë ishin mbetje të një rakete ruse

Ajo që u pa në qiellin e Australisë u mendua se ishte një ‘meteor i zjarrtë’, por me gjasë ishin mbetje të një rakete ruse

Australia
Kryeministri australian, Albanese kundër amerikanëve për ekstradimin e Assange: Mjaft është mjaft

Kryeministri australian, Albanese kundër amerikanëve për ekstradimin e Assange: Mjaft është mjaft

Australia
Peshkaqeni ua futi tmerrin dy australianëve duke notuar vetëm disa metra afër tyre

Peshkaqeni ua futi tmerrin dy australianëve duke notuar vetëm disa metra afër tyre

Australia
Rrëzohet helikopteri i ushtrisë australiane

Rrëzohet helikopteri i ushtrisë australiane

Australia
Australiani 77-vjeçar grushtoi peshkaqenin i cili i erdhi pas dhe e kafshoi në këmbë

Australiani 77-vjeçar grushtoi peshkaqenin i cili i erdhi pas dhe e kafshoi në këmbë

Australia
I rezistoi arrestimit, fshehu aksidentin e shkaktuar nën ndikim të alkoolit – jep dorëheqje ministrja e Drejtësisë në Zelandë të Re

I rezistoi arrestimit, fshehu aksidentin e shkaktuar nën ndikim të alkoolit – jep dorëheqje ministrja e Drejtësisë në Zelandë të Re

Australia
Australiani dhe qeni i tij shpëtohen pas tre muajsh “të humbur” në Paqësor

Australiani dhe qeni i tij shpëtohen pas tre muajsh “të humbur” në Paqësor

Australia
Australiani dhe qeni i tij mbijetuan dy muaj në oqean, konsumuan peshk dhe ujë shiu

Australiani dhe qeni i tij mbijetuan dy muaj në oqean, konsumuan peshk dhe ujë shiu

Australia
Nga shpërthimi u vullkanit në Zelandën e Re në vitin 2019, humbën jetën 22 persona – fillon procesi gjyqësor i rastit që tmerroi opinion

Nga shpërthimi u vullkanit në Zelandën e Re në vitin 2019, humbën jetën 22 persona – fillon procesi gjyqësor i rastit që tmerroi opinion

Australia
Një burrë në Zelandën e Re hyri në restorantet kineze dhe sulmoi të ftuarit me sëpatë, arrestohet nga policia

Një burrë në Zelandën e Re hyri në restorantet kineze dhe sulmoi të ftuarit me sëpatë, arrestohet nga policia

Australia
Dy malazezë kapen duke kontrabanduar 850 kg kokainë në Australi

Dy malazezë kapen duke kontrabanduar 850 kg kokainë në Australi

Australia
Australia pengoi ndërtimin e ambasadës së re ruse, Albanese: Kjo po bëhet për arsye sigurie

Australia pengoi ndërtimin e ambasadës së re ruse, Albanese: Kjo po bëhet për arsye sigurie

Australia
Australia krijon ligjin për të ndaluar Rusinë të ndërtojë ambasadë të re pranë Parlamentit

Australia krijon ligjin për të ndaluar Rusinë të ndërtojë ambasadë të re pranë Parlamentit

Australia
Nëna australiane e merr fëmijën nga çerdhja me fytyrën e mbuluar me gërvishtje

Nëna australiane e merr fëmijën nga çerdhja me fytyrën e mbuluar me gërvishtje

Australia
Të paktën 10 të vdekur dhe më shumë se 20 të lënduar pasi një autobus me dasmorë u rrokullis në Australi

Të paktën 10 të vdekur dhe më shumë se 20 të lënduar pasi një autobus me dasmorë u rrokullis në Australi

Australia