LAJMI I FUNDIT:

Amerika - Faqja 193

Trump zvogëlon epërsinë e Bidenit në Arizona

Trump zvogëlon epërsinë e Bidenit në Arizona

Amerika
Trump assesi të pajtohet: Kam fituar në këto zgjedhje

Trump assesi të pajtohet: Kam fituar në këto zgjedhje

Amerika
Deklarohet Komisioni Federal i Zgjedhjeve: Nuk ka prova për mashtrim

Deklarohet Komisioni Federal i Zgjedhjeve: Nuk ka prova për mashtrim

Amerika
Gazetari i CNN risjellë në pah një postim të para tetë vitesh në Twitter të Trump, rreth Kolegjit Zgjedhor

Gazetari i CNN risjellë në pah një postim të para tetë vitesh në Twitter të Trump, rreth Kolegjit Zgjedhor

Amerika
Trashëgimia presidenciale në SHBA: Traditat, kërcënimet dhe zhvillimet e pritshme

Trashëgimia presidenciale në SHBA: Traditat, kërcënimet dhe zhvillimet e pritshme

Amerika
Zgjedhjet në SHBA: Kush është duke udhëhequr në shtetet ku po vazhdon numërimi i votave?

Zgjedhjet në SHBA: Kush është duke udhëhequr në shtetet ku po vazhdon numërimi i votave?

Amerika
Rastet ditore me coronavirus në SHBA tejkalojnë shifrën 129,000 – dita e tretë radhazi me mbi 100,000 raste

Rastet ditore me coronavirus në SHBA tejkalojnë shifrën 129,000 – dita e tretë radhazi me mbi 100,000 raste

Amerika
Biden: Ne do ta fitojmë këtë garë

Biden: Ne do ta fitojmë këtë garë

Amerika
Shefi i kabinetit të Shtëpisë së Bardhë diagnostikohet me COVID-19

Shefi i kabinetit të Shtëpisë së Bardhë diagnostikohet me COVID-19

Amerika
Kandidatët e dikurshëm për president të SHBA-ve kishin pranuar humbjet në zgjedhje, fjalim të ngjashëm pritet të mbajnë Trump ose Biden

Kandidatët e dikurshëm për president të SHBA-ve kishin pranuar humbjet në zgjedhje, fjalim të ngjashëm pritet të mbajnë Trump ose Biden

Amerika
Çfarë do të ndodhte nëse Trump do të refuzonte të largohej nga Shtëpia e Bardhë? Shërbimi Sekret do ta shoqëronte jashtë

Çfarë do të ndodhte nëse Trump do të refuzonte të largohej nga Shtëpia e Bardhë? Shërbimi Sekret do ta shoqëronte jashtë

Amerika
Biden thellon epërsinë në Arizona, Nevada, Georgia e Pennsylvania

Biden thellon epërsinë në Arizona, Nevada, Georgia e Pennsylvania

Amerika
Kampi i Bidenit i bindur në fitore

Kampi i Bidenit i bindur në fitore

Amerika
Donald Trump edhe njëherë vë në pikëpyetje procesin zgjedhor të zgjedhjeve presidenciale

Donald Trump edhe njëherë vë në pikëpyetje procesin zgjedhor të zgjedhjeve presidenciale

Amerika
Kryetari i Philadelphia mesazh për Trumpin: Duhet ta pranojë humbjen dhe të urojë fituesin – siç kanë bërë Carter, Bush dhe Al Gore

Kryetari i Philadelphia mesazh për Trumpin: Duhet ta pranojë humbjen dhe të urojë fituesin – siç kanë bërë Carter, Bush dhe Al Gore

Amerika
Një kamion me njerëz të armatosur drejt qendrës së numërimit në Pensilvani, si u shmang përplasja

Një kamion me njerëz të armatosur drejt qendrës së numërimit në Pensilvani, si u shmang përplasja

Amerika
Pas pretendimeve të Trumpit për mashtrim në procesin zgjedhor, reagon Mitt Romney

Pas pretendimeve të Trumpit për mashtrim në procesin zgjedhor, reagon Mitt Romney

Amerika
Pelosi kritikon Trumpin: Ka “shembur” kredibilitetin e zgjedhjeve tona, e vendet e tjera i kemi kritikuar për këtë

Pelosi kritikon Trumpin: Ka “shembur” kredibilitetin e zgjedhjeve tona, e vendet e tjera i kemi kritikuar për këtë

Amerika
Biden thellon epërsinë në Pennsylvania dhe Nevada

Biden thellon epërsinë në Pennsylvania dhe Nevada

Amerika
Georgia shkon në rinumërim

Georgia shkon në rinumërim

Amerika
Ivanka Trump: Çdo votë legale duhet të numërohet, por jo edhe ato ilegale

Ivanka Trump: Çdo votë legale duhet të numërohet, por jo edhe ato ilegale

Amerika
Trump reagon sërish, thotë se Philadelphia ka “histori të kalbur sa i përket integritetit të zgjedhjeve”

Trump reagon sërish, thotë se Philadelphia ka “histori të kalbur sa i përket integritetit të zgjedhjeve”

Amerika
Biden fitues? Reagon ekipi i fushatës së Trump: Këto zgjedhje nuk kanë mbaruar

Biden fitues? Reagon ekipi i fushatës së Trump: Këto zgjedhje nuk kanë mbaruar

Amerika
Gazetari i The Guardian nga “vendi i ngjarjes”: Biden mund të deklarojë fitoren sonte

Gazetari i The Guardian nga “vendi i ngjarjes”: Biden mund të deklarojë fitoren sonte

Amerika