LAJMI I FUNDIT:

Sllovenia

Të shtëna me armë zjarri në Lubjanë të Sllovenisë, raportohen për dy të vdekur – autori thuhet se është në arrati

Të shtëna me armë zjarri në Lubjanë të Sllovenisë, raportohen për dy të vdekur – autori thuhet se është në arrati

Sllovenia
Një ortek në Slloveni përfshiu shtatë alpinistë, raportohet për dy të lënduar rëndë

Një ortek në Slloveni përfshiu shtatë alpinistë, raportohet për dy të lënduar rëndë

Sllovenia
Shpërthim në një fabrikë në Slloveni, të paktën një i vdekur

Shpërthim në një fabrikë në Slloveni, të paktën një i vdekur

Sllovenia
Aksident i rëndë në Slloveni: Rrokulliset autobusi me plot pasagjerë, të paktën tre të vdekur

Aksident i rëndë në Slloveni: Rrokulliset autobusi me plot pasagjerë, të paktën tre të vdekur

Sllovenia
Media sllovene: Pakti mes Vuçiqit dhe Janshës për të njollosur kryeministrin Golob dhe opozitën serbe – përmendet ndikimi nga Rusia

Media sllovene: Pakti mes Vuçiqit dhe Janshës për të njollosur kryeministrin Golob dhe opozitën serbe – përmendet ndikimi nga Rusia

Sllovenia
Në Slloveni për shkak të borës është formuar një kolonë 55 kilometra e gjatë, disa pjesë pa energji elektrike

Në Slloveni për shkak të borës është formuar një kolonë 55 kilometra e gjatë, disa pjesë pa energji elektrike

Sllovenia
Presidentja e re sllovene, Pirc Musar: Fokusi i politikës sonë të jashtme është Ballkani Perëndimor

Presidentja e re sllovene, Pirc Musar: Fokusi i politikës sonë të jashtme është Ballkani Perëndimor

Sllovenia
Sllovenia mund të zgjedhë për herë të parë një Presidente

Sllovenia mund të zgjedhë për herë të parë një Presidente

Sllovenia
Zgjedhjet presidenciale në Slloveni, askush nuk i ka 50 për qind – pritet të mbahet raundi i dytë mes Logar dhe Musar

Zgjedhjet presidenciale në Slloveni, askush nuk i ka 50 për qind – pritet të mbahet raundi i dytë mes Logar dhe Musar

Sllovenia
Sllovenët votojnë për president ndërsa konservatorët shpresojnë për rikthim

Sllovenët votojnë për president ndërsa konservatorët shpresojnë për rikthim

Sllovenia
Sllovenët i dërgojnë tanke Ukrainës, në këmbim marrin nga Gjermania kamionë e cisterna ushtarake

Sllovenët i dërgojnë tanke Ukrainës, në këmbim marrin nga Gjermania kamionë e cisterna ushtarake

Sllovenia
Në Slloveni ka rënë dëborë, temperaturat bien deri në -4 gradë

Në Slloveni ka rënë dëborë, temperaturat bien deri në -4 gradë

Sllovenia
Një erë e stuhishme goditi Slloveninë – ndërtesës i “fluturon” çatia në Lubjanë

Një erë e stuhishme goditi Slloveninë – ndërtesës i “fluturon” çatia në Lubjanë

Sllovenia
Shkaku i problemeve me motorin, aeroplanit iu desh të bënte ulje emergjente në një autostradë në Slloveni

Shkaku i problemeve me motorin, aeroplanit iu desh të bënte ulje emergjente në një autostradë në Slloveni

Sllovenia
Si duket reduktimi i ujit në Slloveni: Nuk ka dushe në plazh, shatërvanët dhe autolarjet janë ndaluar

Si duket reduktimi i ujit në Slloveni: Nuk ka dushe në plazh, shatërvanët dhe autolarjet janë ndaluar

Sllovenia
Kryeministri slloven paralajmëron: Moska do të zhvillojë luftë informative në Ballkan

Kryeministri slloven paralajmëron: Moska do të zhvillojë luftë informative në Ballkan

Sllovenia
Një valë e të nxehtit po përfshin Evropën: Po thyhen të gjitha rekordet e temperaturave, madje edhe në veri të kontinentit

Një valë e të nxehtit po përfshin Evropën: Po thyhen të gjitha rekordet e temperaturave, madje edhe në veri të kontinentit

Sllovenia
Konfirmohet rasti i parë i lijës së majmunëve në Slloveni

Konfirmohet rasti i parë i lijës së majmunëve në Slloveni

Sllovenia
Sllovenia bllokon hyrjen e Kroacisë në Shengen

Sllovenia bllokon hyrjen e Kroacisë në Shengen

Sllovenia
“I gjithë trupi më dridhej, veshët më ushtonin”: Mbi 20 të lënduar, dëshmitarët rrëfejnë momentin e shpërthimit të fuqishëm në fabrikën kimike në Slloveni

“I gjithë trupi më dridhej, veshët më ushtonin”: Mbi 20 të lënduar, dëshmitarët rrëfejnë momentin e shpërthimit të fuqishëm në fabrikën kimike në Slloveni

Sllovenia
Shpërthim në një fabrikë kimike në Slloveni, raportohet për të paktën dhjetë të lënduar

Shpërthim në një fabrikë kimike në Slloveni, raportohet për të paktën dhjetë të lënduar

Sllovenia
Fajon do të largohet nga Parlamenti Evropian, një post i ri po e pret në Slloveni

Fajon do të largohet nga Parlamenti Evropian, një post i ri po e pret në Slloveni

Sllovenia
Zgjedhjet në Slloveni – Jansha humb, Golob fiton një numër rekord mandatesh

Zgjedhjet në Slloveni – Jansha humb, Golob fiton një numër rekord mandatesh

Sllovenia
Sllovenët heqin përkohësisht flamurin nga ambasada në Kiev, për shkak se ngjan shumë me atë të Rusisë

Sllovenët heqin përkohësisht flamurin nga ambasada në Kiev, për shkak se ngjan shumë me atë të Rusisë

Sllovenia