LAJMI I FUNDIT:

Bullgaria

Bullgaria dëboi kreun e kishës ortodokse ruse dhe priftërinjtë bjellorusë

Bullgaria dëboi kreun e kishës ortodokse ruse dhe priftërinjtë bjellorusë

Bullgaria
Ushtria bullgare shkatërron dronin e mbushur me lëndë shpërthyese në brigjet e Detit të Zi

Ushtria bullgare shkatërron dronin e mbushur me lëndë shpërthyese në brigjet e Detit të Zi

Bullgaria
Një fluturake pa pilot, me eksploziv, gjendet në territorin e Bullgarisë – thuhet se “kishte lidhje me luftën në Ukrainë”

Një fluturake pa pilot, me eksploziv, gjendet në territorin e Bullgarisë – thuhet se “kishte lidhje me luftën në Ukrainë”

Bullgaria
“Synimi i radhës i Putinit mund të jetë Ballkani” – sinjalizuesi tregon se si Kremlini rekruton njerëz nga Serbia, Bullgaria, Maqedonia dhe Bosnja

“Synimi i radhës i Putinit mund të jetë Ballkani” – sinjalizuesi tregon se si Kremlini rekruton njerëz nga Serbia, Bullgaria, Maqedonia dhe Bosnja

Bullgaria
Kryebashkiaku bullgar nën hetim për keqpërdorim të subvencioneve të BE-së

Kryebashkiaku bullgar nën hetim për keqpërdorim të subvencioneve të BE-së

Bullgaria
Kryeprokurori bullgar gris letrën e dorëheqjes, i quan rivalët “plehra politike”

Kryeprokurori bullgar gris letrën e dorëheqjes, i quan rivalët “plehra politike”

Bullgaria
Nuk ka fitues të qartë, Bullgaria drejt bisedimeve të vështira për koalicion – pas zgjedhjeve të pesta në dy vjet

Nuk ka fitues të qartë, Bullgaria drejt bisedimeve të vështira për koalicion – pas zgjedhjeve të pesta në dy vjet

Bullgaria
Presidenti austriak i zhgënjyer me vendimin e qeverisë: Nuk është zgjidhje bllokimi i hyrjes në Shengen i Bullgarisë dhe Rumanisë

Presidenti austriak i zhgënjyer me vendimin e qeverisë: Nuk është zgjidhje bllokimi i hyrjes në Shengen i Bullgarisë dhe Rumanisë

Bullgaria
Rrjetet e shërbimeve sekrete dhe ndikimi rus në Bullgari

Rrjetet e shërbimeve sekrete dhe ndikimi rus në Bullgari

Bullgaria
Shpërthim në një fabrikë të armëve në Bullgari, raportohet se ka viktima

Shpërthim në një fabrikë të armëve në Bullgari, raportohet se ka viktima

Bullgaria
Zgjedhjet në Bullgari: Rezultatet e pjesshme tregojnë për fitore të Borisovit pavarësisht akuzave për korrupsion

Zgjedhjet në Bullgari: Rezultatet e pjesshme tregojnë për fitore të Borisovit pavarësisht akuzave për korrupsion

Bullgaria
Greqia përmes gazsjellësit të ri furnizon me gaz Bullgarinë, Evropa po pavarësohet nga energjia ruse

Greqia përmes gazsjellësit të ri furnizon me gaz Bullgarinë, Evropa po pavarësohet nga energjia ruse

Bullgaria
Rrëzohet aeroplani ushtarak bullgar, shpëton piloti

Rrëzohet aeroplani ushtarak bullgar, shpëton piloti

Bullgaria
Zona u godit nga një stuhi e fuqishme, gjendje e pjesshme e jashtëzakonshme shpallet në Pomorie të Bullgarisë

Zona u godit nga një stuhi e fuqishme, gjendje e pjesshme e jashtëzakonshme shpallet në Pomorie të Bullgarisë

Bullgaria
Dy policë bullgarë humbën jetën pas aksidentit me një autobus që transportonte emigrantë të paligjshëm

Dy policë bullgarë humbën jetën pas aksidentit me një autobus që transportonte emigrantë të paligjshëm

Bullgaria
Dëshmitarja tregon se si erdhi deri tek përmbysja e autobusit me targa serbe në Bullgari

Dëshmitarja tregon se si erdhi deri tek përmbysja e autobusit me targa serbe në Bullgari

Bullgaria
Autobusi me targa serbe është përmbysur në Bullgari, raportohet për disa të plagosur

Autobusi me targa serbe është përmbysur në Bullgari, raportohet për disa të plagosur

Bullgaria
Betohet qeveria e re e përkohshme e Bullgarisë

Betohet qeveria e re e përkohshme e Bullgarisë

Bullgaria
Shpërndahet Parlamenti i Bullgarisë

Shpërndahet Parlamenti i Bullgarisë

Bullgaria
Bullgaria dëbon ambasadoren ruse Eleonora Mitrofanova – kishte marr pjesë në rrëzimin e qeverisë dhe mbledhjen e fondeve për financimin e separatistëve rus në Ukrainë

Bullgaria dëbon ambasadoren ruse Eleonora Mitrofanova – kishte marr pjesë në rrëzimin e qeverisë dhe mbledhjen e fondeve për financimin e separatistëve rus në Ukrainë

Bullgaria
Bullgaria do të dëbojë 70 punonjës të Ambasadës ruse në Sofje

Bullgaria do të dëbojë 70 punonjës të Ambasadës ruse në Sofje

Bullgaria
Bie qeveria e udhëhequr nga ai, Petkov i Bullgarisë “drejton gishtin” nga mafia dhe Rusia

Bie qeveria e udhëhequr nga ai, Petkov i Bullgarisë “drejton gishtin” nga mafia dhe Rusia

Bullgaria
Bie qeveria e kryeministrit bullgar Kiril Petkov

Bie qeveria e kryeministrit bullgar Kiril Petkov

Bullgaria
Bullgaria dëbon diplomatin e Ambasadës ruse në Sofje, ishte përfshirë në aktivitete të spiunazhit

Bullgaria dëbon diplomatin e Ambasadës ruse në Sofje, ishte përfshirë në aktivitete të spiunazhit

Bullgaria